Tuesday , May 30 2023

XFN 14: Víťazný návrat Tomiho Kida, ďalšiemu stretnutiu v ringu sa nebráni: Nikdy nehovor nikdy[ad_1]

dnes 07:34
|

Slovák Tomáš Kovács absolvoval úspešný návrat do profesionálneho boxerského ringu. Na nedeľňajšom galavečere XFN 14 na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu obstaral záverečné predstavenie a Maďara Andrása Suláka zdolal jednomyseľným výrokom rozhodcov.

XFN 14: Karlos Vémola si v Bratislava vylepšil bilanciu: Cítil som sa tu ako doma >>

Duel dvoch pästiarov po štyridsiatke sa celých šesť kôl odvíjal v exhibičnom tempe, ani jeden sa neocitol v problémoch.

"Príprava bola náročná, mal som šťastie, že nebolo extra tempo, plz voce, vz prvom rade by som sa chcel poďakovať môjmu súperovi, že prijal túto výzvu. "

"Návrat bol ťažký, dva roky som mal pauzu, venoval som sa mnohým iným veciam. Mal som dosť veľkú trému, či pôjdu ruky, či pôjde telo. Teším sa, že som opäť vstúpil do ringu," povedal "Tomi Kid" ktorý si zlepšil bilanciu na 29 víťazstiev (17 KO) pri dvoch prehrách. Sulák klesol na 5-3-1.

Kovács ozvláštnil galavečer zmiešaných bojových umení, pred jeho stretnutím museli organizátori prestavať osemuholníkovú klietku na boxerský ring. Pre návrat sa rozhodol napriek ďalším povinnostiam, chystal sa naň od začiatku roka:

"Mám toho veľmi veľa, ale vedel som si to teraz zariadiť a mal som čistú hlavu. Nemusel som, ale chcel som ísť do zápasu. Trénujem mojich zverencov, pripravovali sme sa na ME. Riešili sme to operatívne, všetko sa dá, len treba chcieť. Bolo vidieť, že je na mne hrdza, cítil som to z psychickej stránky, dva dni predtým to bolo dosť náročné. Potreboval som sa viac sústrediť, lebo som mal veľa aj negatívnych myšlienok. "

Pre Kovácsa ako prezidenta Slovenskej boxerskej federácie (SBF) nedľňajší večer o to radostnejší, že Andrej Csemez vybojoval na otvorených majstrovstvách Európskej únie v španielskom Valladolide zlato v hmotnostnej kategórii do 75 kilogramov.

"Tomi Kid" však nevylúčil, že scénu ešte úplne neprenechá mladším nasledovníkom: "Nikdy nehovor nikdy.Manželka mi povedala, že ma bude podporovať, nech sa rozhodnem akokoľvek, čo je pre mňa and ľmi dôležité.Neprestanem trénovať, je to časť môjho života.Akpríde ďalšia výzva, určite ju rád prijmem."

[ad_2]
Source link