Thursday , January 20 2022

Od januára sa mení výška poistného[ad_1]

Nová tabuľka poistného je na webe Sociálnej poisťovne.

20. nov 2018 o 11:37 TASR

BRATISLAVA. Od 1. januára 2019 platí nový minimálny vymeriavací základ na sociálne poistenie pre povinne poistené samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) a dobrovoľne poistené osoby (DPO).

Nový je aj maximálny vymeriavací základ na sociálne poistenie pre povinne poistené SZČO, DPO, zamestnanca a zamestnávateľa.


Článok pokračuje pod video reklamou

"Sociálna poisťovňa pre lepšiu orientáciu poistenco a odvádzateľov poistného pripravila novú tabuľku platenia poistného od 1. januára 2019, ktorú zverejnila na webovej stránke www.socpoist.sk.Prečítajte si tiež: Materská dávka pri reťazovom pôrode neklesne, oznámila Sociálna poisťovňa

V tabuľke sa nachádzajú percentuálne sadzby poistného na jednotlivé druhy poistenia – nemocenské, dôchodkové starobné a invalidné, poistenie v nezamestnanosti, garančné, úrazové a rezervný fond solidarity, "informoval Peter Višváder, hovorca poisťovne.

Sadzby poistného v tabuľke si možno zistiť z pohľadu zamestnanca, zamestnávateľa, povinne poistenej SZČO a DPO. Sú v nej i sadzby poistného pre platby uhrádzané štátom a Sociálnou poisťovňou za určité skupiny osôb.

V tabuľke sú aj vypočítané sumy poistného pre jednotlivé druhy poistenia z minimálneho a maximálneho vymeriavacieho základu.

V texte pod tabuľkou poistenci nájdu ďalšie doplňujúce informácie k poistnému v roku 2019.

[ad_2]
Source link