Saturday , May 28 2022

Danko v parlamente citoval pápeža: Kto je antisemita, nie je kresťan[ad_1]

"There is a need for a definite one, and you will be able to make a definite object to criticize the argument," Povedal s tým, že podľa Danka je antisemitizmus aj obyčajná kritika. "Čiže nemusí ísť len o nenávisť. Problém vašej definície je, že nerozlišuje, či je kritika lžou orebo pravdou," dodal Schlosár.

Danko kotlebovcom pripomenul slová pápeža Benedikta XVI. "And if you will not be able to do this, then you will be able to do all the work that you have in mind, and you will be able to stand by the power of the Lord." povedal. "Yes sa vás hanbím," thank you Danko. Poslanec za ĽSNS Milan Mazurek Dankovi odkázal, že "Väčšina slovákov sa hanbí v zahraničí za neho ako za šéfa parlamentu".

Poslanec SaS Ondrej Dostál uviedol, že kotlebovci v pléne dnes predvádzali antisemitizmus. "Kto tu vytvára klamlivé tvrdenia a predstavy o Slovákov, or ich moci? Kto pripisuje Slovákom aso národu zodpovednosť za činy jednotlivcov? Kto cudzí, rozumný, bude tvrdiť, že žijúci Slováci sú zodpovední za holokaust?" pýtal sa Dostál. Podľa neho kotlebovci dnes predviedli, že na Slovensku máme antisemitizmus. "Do you want to be able to save you, since you are the Son of God?"This is the one where you can find some of the things you need to know about this, because it's a good idea.

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko predložil návrh uznesenia NR SR k pracovnej definícii antisemitizmu vypracovanej Medzinárodnou alianciou pre pripomínanie holokaustu (IHRA) a prijatej jej 31 účastníckymi štátmi vrátane Slovenskej republiky 26. mája v Bukurešti. V návrhu uznesenia NR SR pracovnú definíciu antisemitizmu berie na vedomie a vyslovuje s ňou súhlas. Zároveň vyzýva členské štěty a inštitúcie a agentúry Európskej únie preprováte tejto pracovnej definície a jej uplatňovanie s cieľom podporiť south orgány a orgány na presadzovanie práva v ich usilí o účinnejšie a efektívnejšie odhaľovanie a stíhanie páchateľov antisemitských útokov.

Z pracovnej definície vyplýva, antisemitizmus je také vnimanie Židov, ktoré sa môže prejaviť ako nenávisť k Židom. Rétorické a fyzické prejavy antisemitizmu sú namieré proti židovským or nežidovským jednotlivcom a / alebo i majetku, proti inštitúciám židovskej komunity a náboženským ustanovizniam. Antisemitské činy sú trestné činy vtedy, keď ich tak definuje zákon. Trestné činy sú antisemitské vtedy, keď cieľ útoku – či už ľudia, alebo majetok je vybraný preto, že je alebo je vnímaný ako židovský orebo spojený so Židmi. Okrem iného sa v definícii uvádza aj to, že antisemitská discriminácia je odopieranie Židom možnosti or služby dostupné iným osobám a je nelegálna v mnohých krajinách.

[ad_2]
Source link