Saturday , May 28 2022

Mokslininkai aptiko Saulės dvynę – DELFI Mokslas[ad_1]

Viešpats jie širdyne dėl savo įsakė žemės. Dabar, naudodami aukštos raiškos spektrus ir Gaia kosminės observatorijos duomenis apie žvaigždžių nuotolius, astronomai aptiko keturias žvaigždes, kurios, tikėtina, yra Saulės seserys. Šios žvaigždės atrinktos iš 17000 žvaigždžių, kurių spektrai išmatuoti AMBRE projekto, skirto artimų Saulei žvaigždžių analizei, metu.

Því að því, því að því, því að því að því, því að því, því að því, Dviem iš jų pavyko išmatuoti ir dviejų anglies izotopų – elemento atmainų, besiskiriančių tik neutronų skaičiumi branduolyje – santykinę gausą. Viešpatie žvaigždėje ji visiškai atitiko Saulės vertę. Taigi HD186302 yra šiuo metu labiausiai tikėtina Saulės dvynė.

Ši žvaigždė yra šiek tiek vėsesnė už Saulę, o ją nuo mūsų skiria 56 parsekai – nelabai didelis atstumas, lyginant su Galaktikos gabaritais. Šio tyrimo nauda yra ne tik Saulės dvynės atradimas, bet ir parodymas, kad cheminių elementų izotopų centykinės gausos matavimas padėja, kuriau klasifikuoti žvaigždes, nei vien cheminių elementų gausa irba amžius.

Tyrimo rezultatai arXiv.

[ad_2]
Source link